D-TAG

#Tüketici davranış ve beklentilerini anlamak artık hiç olmadığı kadar önemli bir noktaya geldi. #CRM konusunda kendi müşterini anlamak ve dinlemek önemli iken artık markaların kendileri çalışmayan tüketicilerin beklentilerini ve neden farklı markalarını tercih ettiklerini anlamaları çok daha önemli oldu. Çünkü artık büyümek için kendi müşterinizin payını artırmaktansa kendinle çalışmayan müşterilerin anlamak daha önemli.

Tüketicileri anlamanın etkin yöntemi son senelerde Social Listening yöntemi ile çalışmak oldu. Tüketiciler artık #sosyal medyada #marka, ürün, güncel sorunları vb. tüm duygu ve beklentilerini paylaşıyor. Tüketici beklentileri ile bu ürün ve hizmetleri şekillendirebilmek için hızlı #veri toplamak, hızlı ve doğru şekilde analiz edebilmek #rekabet avantajı yakalamak için önemli oldu.

Bu kapsamda Avrupa’da birçok uluslararası markaya sosyal medya dinleme hizmeti veren D-TAG Analytics Inc. ile Türkiye ve yakın coğrafya için iş birliğine girdik. D-Tag web sitesi https://ditag.eu/